Mozaiky v době instagramových večeří

V dnešní době, kdy si spousta lidí vybírá místo na večeři podle fotek na Instagramu, hraje interiér restaurace nebo baru větší roli než kdy dřív. Vymyslet a navrhnout nápaditý koncept, který nenajdeme v každé druhé kavárně, je oříškem pro architekty i provozovatele.

V našem březnovém seriálu jsme se zaměřili na využití mozaiky v restauračních provozech (o problematice mozaiky a dalších obkladových materiálů v hotelech čtěte zde a zde). Nabídneme vám nejen praktické návody, ale i realizované projekty z celého světa. Atraktivní interiér je v době, které s nadsázkou říkáme „doba instagramových večeří“, podle nás znamená velkou přidanou hodnotu. Odlišit se, zaujmout, okouzlit, nadchnout… to přesně jsou atributy, jež dnes moderní interiér musí vzbuzovat.

Mozaiky v době instagramových večeříMozaiky v době instagramových večeříMozaiky v době instagramových večeříMozaiky v době instagramových večeří

PROČ DO RESTAURACE VYBRAT MOZAIKU

Mozaika nestárne, je nekonečně variabilní a navíc ji můžete položit prakticky na jakýkoliv povrch. Proč tedy zvolit pro restaurační zařízení právě skleněnou mozaiku? Začneme praktickými argumenty.

Prvními aspekty, které budete jako architekt nebo provozovatel řešit, je samozřejmě cena a rychlost. Mozaika je chytrým řešením nejen pro nové prostory, ale i při rekonstrukcích. Pro její položení totiž není nutné pracně odstraňovat původní dlažbu. Pokud zvolíte například skleněnou mozaiku Hisbalit, žádné komplikované stavební práce typu bourání, nivelace a nový povrch vás nečekají. Mozaiku můžete lepit přímo na původní povrch a díky malé tloušťce (4 mm) vám odpustí i drobné nerovnosti. V případě španělské značky Hisbalit je navíc pádným argumentem i krátká dodací lhůta 4 týdny od návrhu. To provozovateli gastro provozu ušetří spoustu času a ve výsledku samozřejmě i peněz.

Mozaiky v době instagramových večeříMozaiky v době instagramových večeří

Později oceníte i nesporné výhody mozaiky v provozu:

  • 0% absorpce – skleněná mozaika je neporézní materiál, který neabsorbuje vlhkost. Rozlité pití nebo mastné skvrny, které je v restauracích a barech denní rutinou, vám tak vrásky dělat nemusí.
  • Odolnost vůči mechanickému poškození a extrémním podmínkám – mozaiky snesou extrémní podmínky, takže mohou být použity i v exteriéru. Propojte interiér baru například s venkovním sezením nebo wellness či bazénem (více jsme se tomuto tématu věnovali zde). Nepodléhají zubu času a krásu si zachovají i na vytížených místech.
  • Bezpečnost – ve veřejných prostorech, jako jsou restaurační zařízení, budete muset řešit i přísné bezpečnostní normy. Španělská značka Hisbalit, která dodává obklady i do bazénů nebo wellness, má protiskluzovost plně pod kontrolou. A samozřejmě se všemi potřebnými certifikáty.
Mozaiky v době instagramových večeříMozaiky v době instagramových večeří
  • Snadná údržba – čištění skleněné mozaiky nemůže být jednodušší. Je hygienická a antialergenní. Při velkém znečištění, které v baru nebo klubu hrozí, obklad odolá i agresivním čisticím prostředkům.
  • Estetická hodnota – s originální mozaikou použitou na podlahu nebo nástěnný obklad můžete vytvořit unikátní prostor, který ohromí návštěvníky. Tipy, jak na to, se dočtete níže.

INSPIRUJTE SE

Restaurace, bary a kavárny nabízí nekonečně mnoho prostoru pro nápaditou realizaci i experimenty. Mozaiky stále představují moderní, a přesto ne příliš okoukané řešení, a dají se využít opravdu kdekoliv.

Máte nápad? Jednoduše zašlete přes online aplikaci svůj kreativní návrh značce Hisbalit. Ta vám pomůže s jeho realizací, vypracuje konkrétní návrh i s cenovou nabídkou a po dohodě s vámi vám pak mozaiku vyrobí. Není problém zpracovat jakýkoliv vzor nebo obraz. Značka Appiani vyrábí velmi hezké skládané (ale i normální) dekorace, a to i na zakázku. Vybrat si můžete i z hotových vzorů.

Mozaiku lze použít nejen jako podlahovou krytinu, ale i na stěny, bar, sloupy nebo venkovní fasádu. Funguje efektně jak plošně, tak i jako designový akcent v kombinaci s dalšími formáty. Snadná kombinovatelnost vás překvapí.

Své o tom vypovídá například zdařilá realizace interiéru fusion restaurace ZELA na Ibize. Studio Gronda, které navrhlo interiér, kombinuje mozaiku s dřevěnou podlahou, koloniálními prvky a subtropickými rostlinami.

Mozaiky v době instagramových večeří

Vezmete-li v úvahu velikost a členitost prostoru, nemusíte se ani omezovat na jeden vzor. Vezměte si příklad z interiéru restaurace La Mucca de Almagro v Madridu. Tvůrci návrhu pomocí různých vzorů podlahové mozaiky rozdělili jednotlivé zóny restaurace – vstupní halu, jídelní část, chodbu a toalety. Všechno dohromady ladí a navíc přispívá k orientaci zákazníků.

Mozaiky v době instagramových večeří

Náš tip: Chcete se o mozaikách dozvědět víc? Zeptejte se nás. Tipy, jak propojit využít kreativní obkladové materiály v bazénech a wellness, najdete v únorovém speciálu. Nezapomeňte také na další díl našeho seriálu: obkladům v restauračních zařízeních se budeme věnovat zase příští týden.

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články