Krásné a dostupné – možnosti mozaiky

V jednom z předchozích článků jsme se věnovali barevnosti vody v závislosti na barvě mozaiky. Hlavní poselství článku se neslo v duchu „čím větší hloubka, tím temnější modrá“. Poté jsme se věnovali barvám a jejich využití u bazénových realizací. Dnes vám ukážeme jeden konkrétní bazén, který jsme realizovali v České republice. Krásná práce, která nám dělala od samého začátku velkou radost. Pojďte s námi krok po kroku projít, jak takový bazén z mozaiky vznikl.

Krok 1: Návrh venkovního bazénu

Venkovní bazén uprostřed zahrady navrhoval italský architekt pro svého příbuzného. Od začátku byl požadavek investora, aby vznikla atypická a originální realizace, tedy aby architekt klientovi navrhl koncept, který bude inovativní a originální.

Po úvodních konzultacích o velikosti bazénu, jeho orientaci směrem ke světovým stranám a také k domu ze třicátých let jsme společně s architektem došli k finální podobě. Zelený trávník bude v kompaktní ploše doplněný o výjimečný bazén. Bude navržena originální mozaika – dekor, který se bude skvěle doplňovat se zeleným trávníkem a zároveň nebude konkurovat zahradě.

Krok 2: Tvorba originální mozaiky

Klient od první chvíle měl jasno v tom, že jeho bazén musí být z mozaiky, která by ideálně zapadla do trávníku. Takže nikoliv klasická „modrá bazénová“ (o tématu barev v bazénech jsme psali zde), ale pro nás zajímavý požadavek na to, aby mozaika měla barvu trávy.

Jak jsme společně s architektem dále postupovali?

Doporučili jsme mozaiky od španělské firmy Hisbalit. Konkrétně pak originální barevný mix, připravený na zakázku přímo od výrobce Hisbalit. Podrobně jsme postup popisovali v tomto článku, takže jen stručně: Vymyslete si, co chcete. Zkombinujte barvy a pak s námi vytvořte. Klient byl překvapený, jak snadné a rychlé to je!

Nejprve jsme se španělskou značkou Hisbalit online připravili vizualizaci, pak i reálný vzorek. Cena za takovou originální mozaiku není nijak závratná, a navíc jde o dostupnou cenu a s dodací dobou v řádu týdnů.

Krásné a dostupné – možnosti mozaiky Krásné a dostupné – možnosti mozaiky Krásné a dostupné – možnosti mozaiky Krásné a dostupné – možnosti mozaiky

Krok 3: Realizace

Společně s architektem, klientem a odborníky v Hisbalitu jsme nachystali tři možné varianty, počkali pár dní na dodávku originálních vzorků. Jedna ze tří připravených variant zákazníka opravdu nadchla. My jsme dopracovali přesné zaměřením, spočítali metry, objednali celou zakázku a během několika týdnů se mohlo pokládat.

Jak je vidět z této české realizace bazénu na míru, je možné i takto originální a zajímavý bazén vytvořit i v našich podmínkách a v čase, který nepřekračuje dobu několika týdnů. Konkrétně v tomto případě dva měsíce.

Specialita této realizace

Povšimněte si lemu přerůstajícího do trávníku. Ten jsme vymýšleli společně s klientem v našem showroomu. Dává bazénu měkkost, přívětivost a eleganci.

Náš tip: Inspirujte se našimi realizacemi z mozaiky Hisbalit a vyberte si z širokého spektra barev, dekorů a možností, které vám tyto kreativní materiály poskytují.

Jak pracovat v online konfigurátoru mozaiky?

 1. Konfigurátor najdete ZDE.
 2. Vyberte, zda tvoříte směs nebo gradaci.
 3. Vyberte barvy: buď zvolte barevné ladění a konfigurátor najde všechny vhodné barvy Hisbalit, nebo sami vyberte ze všech kolekcí. Nic vás nelimituje, vyberte si, jaké barvy se vám líbí.
 4. Můžete vybrat neomezený počet barev, ale pro pěkný mix doporučujeme kombinace do pěti barev.
 5. Nastavte procentuální zastoupení každé barvy.
 6. Vyberte si formát (tvar) mozaiky: kolečka / hexagony / čtverce 2,5 × 2,5 cm / čtverce 4 × 4 cm.
 7. Vyberte barvu spáry.
 8. Vyzkoušejte různé barvy spáry a budete překvapeni, jak barva spáry může změnit celkový vzhled obkladu z mozaiky.
 9. Generujte směs.
 10. Prohlédněte si ji v ploše.
 11. Můžete cokoliv upravit a změnit: barvy, jejich % zastoupení, barvu spáry…

Stáhněte a uložte si váš návrh
Uložte si svůj návrh přímo v konfigurátoru, abyste se k němu mohli později vrátit.
Nevíte si rady? Použijte tlačítko HELP, anebo nás kontaktujte.

Newsletter

Nenechte si ujít každý měsíc náš newsletter a mějte přehled nejen o tom, co zde píšeme, ale i dalších zajímavých novinkách a akcích.Hledáte podobný materiál?


Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články